Prepress

Zariadenie na osvit tlačových dosiek - Computer to Plate

Najnovšou akvizíciou na úrovni prepress bola osvitová jednotka Magnus 400 II od výrobcu KODAK. Zariadenie využíva na osvit termálnych hliníkových platní infračervený laser s vlnovou dĺžkou 830 nm a technológiu externého bubna. 
 

Základné technické parametre

Maximálna veľkosť dosiek 762 mm × 685 mm
Minimálna veľkosť dosiek 228 mm × 311 mm
Maximálna veľkosť obrazu 750 mm × 664 mm
Rozlíšenie 1524–3048 dpi (60–120 dpm)
Hustota rastru max. 250 lpi (100 liniek na cm)
Opcia stochastický raster Staccato 25
Výkonnosť 24 dosiek za hodinu

 

Digitálna hárková montáž

Vzhľadom na to, že technológia Computer to Plate nahrádza konvenčnú metódu osvitu na samostatné filmy, pri ktorej bolo potrebné hárky ručne montovať, je potrebné tento starý princíp nahradiť digitálnou montážou priamo v počítači.  Stačí ak nám dodáte podklady pripravené podľa požadovaných podmienok a my Vám ich prostredníctvom špeciálneho softvéru vyradíme a následne osvietime pomocou CTP na tlačové dosky.

Farebné nátlačky

Nástup digitálnych technológií v prepresse prináša aj požiadavku kontroly výstupného produktu na digitálnom nátlačku, ktorý včas odhalí možné problémy v tlači. Naša tlačiareň využíva nátlačkový systém od spoločnosti GMG, v súčasnosti najkvalitnejší colormanagement systém na trhu. GMG ColorProof - colormanagement softwarový systém zabezpečuje najpresnejší spôsob kalibrácie digitálnych inkjetových zariadení určených k výrobe kontraktačných farebných nátlačkov, čo najvernejších k výstupu z tlačového stroja.